Fieldtarget

Walther Airbrush

User Rating:  / 12
PoorBest 

Člověk je od přírody tvor nespokojený. Proč tomu tak je, by bylo téma na stovky knih, nám však nezbývá, než to brát jako nezpochybnitelný fakt. Slovy klasika: "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom diskutovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat..."

DSCN8744

Když jsme si s Mandym koupili Walthery LG300, tak jsme víceméně nezávisle na sobě začli přemýšlet, jak je odlišit od ostatních a došli jsme ke stejnému závěru, že nějaká ta malba bude pro nás to pravé... No, slovo dalo slovo, zasurfovali jsme po internetu a objevili jsme stránky http://www.lpairbrush.cz/ a na nich pana Luboše Pírka.

DSCN8756

DSCN8740

DSCN8736

Tím jsme se octli v pasti, protože vymyslet co tam vlastně chceme, je asi to vůbec nejtěžší ze všeho. Ono totiž pokud už je střelec ochoten zainvestovat do vzhledové úpravy, tak v drtivé většině se jedná o nějaký druh maskovacího vzoru (digital camo, realtree...). Do takové fádní úpravy jsem ale rozhodně jít nechtěl. Já jsem měl od začátku poměrně jasnou představu - měl by to být nějaký pekelný stroj s kolečky, lebkou a logem. U Mandyho to bylo trochu složitější, původně to měly být nějaké plameny. Nicméně jak by to mělo vypadat, jsme neměli potuchy, ale v zásadě jsme se nebránili ničemu. Po prvních pár návrzích bylo brzy jasné, že přes maily bude domluva obtížná, tak jsme rozebrali pušky, sedli do auta a zajeli do Prostějova se domluvit osobně.

DSCN8737

DSCN8749

DSCN8777

S autorem maleb je skvělé jednání a ke svým zákazníkům zaujímá velmi vstřícný přístup. Toto jsou jeho první vyzdobené zbraně, věnuje se především motorkám. Co z toho nakonec vzniklo, vidíte na fotografiích.

DSCN8739

DSCN8758

DSCN8750

Čekání bylo dlouhé, ale stálo za to. Na mé pušce dostal pan Pírek volnou ruku, nechtěl jsem ani vidět žádné fotky z průběhu prací, až konečný výsledek. A ten mě bez přehánění ohromil. Takovou kvalitu a pečlivost provedení jsem nečekal.

DSCN8753

Do střední části vyřízl umělec okénko, co odkrývá součástky šíleného vnitřního mechanismu, který pohání Ďábla skrývajícího se uvnitř.

DSCN8747

DSCN8770

DSCN8764

DSCN8757

V přední části se místo původní nálepky nachází značka výrobce a na opačné straně označení typu zbraně.

DSCN8741

DSCN8774

DSCN8775

V zadní části je pak umístěna chladící mřížka přibitá ocelovými nýty.

DSCN8743

DSCN8761

DSCN8753

Na rozbitém kovovém podkladu zbylo místo i na logo stránek Fieldtarget.cz. Garbage styl se přesně hodí do prostředí Břežan. :)

DSCN8768

DSCN8771

DSCN8745

Vše je provedeno se smyslem pro detail, který bere dech. Na ozubených kolech je pečlivě proveden každý zoubek. Samozřejmě pouze v místech, která nezakrývá hnací řetěz...

DSCN8765

DSCN8766

DSCN8767

DSCN8773

Páky, které otvírají ďáblovy čelisti, se pohybují po miniaturních osičkách, stejně jako všechna ozubená kolečka. Vše provedeno ve 3D zobrazení.

DSCN8748

DSCN8746

DSCN8754

DSCN8759

Mandyho puška je zdobená v odlišném stylu. Původně to měla být hořící zbraň plná plamenů, ale po osobním setkání z toho vzniklo něco úplně jiného.

Walther air mandy

Walther air mandy-005

Nakonec z toho je temné odpolední bouřkové mračno, z kterého vylétá dlouhý blesk přes celou oblohu a rozsvítí nápis Walther v přední části.

Walther air mandy-003

To vše je opět provedeno s mimořádným smyslem pro detail v trojrozměrném provedení.

Walther air mandy

Walther air mandy-006

Skoro máte pocit, že slyšíte hřmění, na mraky si můžete sáhnout a blesk vám popálí ruku.

Walther air mandy-001

Walther air mandy

Malby na obou puškách jsou provedeny ve špičkové kvalitě a při použití prvotřídních materiálů člověkem, který se této práci věnuje více než 20 let a jeho tvorba je známá v celém světě. Kvalita zpracování je obdivuhodná a nezbývá než si přát, aby se u nás objevili i další střelci, kteří jsou ochotni do svých pušek zainvestovat, splnit si své sny a nás ostatní překvapit dalšími motivy.

Pro vložení komentáře se přihlaste.

Copyright © 2013 - 2024 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Nahoru