Fieldtarget

European HFT Championships 2016

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší

Ve dnech 10.-11.9.2016 se v polské Lodži konalo Mistrovství Evropy v HFT 2016. Celá akce byla situována do prostoru bývalé vojenské základny Brus. Počasí nám fantasticky přálo, bylo slunečno, padaly teplotní rekordy a vítr nefoukal buď vůbec, nebo jen velmi slabě.

DSCN8593

Z Česka na mistrovství vyjela silná skupina střelců, celkem jsem napočítal 36 lidí. Názvy polských kategorií jsou poměrně zmatené, ale soutěžilo se v HFT1 (odpovídá Open), HFT2 (odpovídá Recoiling, pružinovky) a Junior. Kromě toho bylo připraveno jedno ocenění pro nejlepší ženu (odpovídá kategorii Ladies) a nejlepšího střelce nad 60 let (Veteran). V soutěži národních reprezentací pak bojovaly pětičlenné teamy, kterým se do výsledku počítaly čtyři nejlepší výsledky za každý den.

20160909 171450

20160910 073005

Společné foto české výpravy:

P1120023

Vzhledem ke snadné dostupnosti Lodže jsme zvolili individuální dopravu auty a společné ubytování v hotelu v centru města. Sobotní odpoledne jsme využili k procházce po městě a k posezení v restauraci, které se trochu protáhlo.

IMG 20160910 175039

IMG 20160910 183011

P1120014

Neformální schůze předsednictva CAFTA... :)

P1120016

IMG 20160910 205942

IMG 20160910 214510

Pro závodníky bylo připraveno rozlehlé Zero Range, kde si mohli ověřit nástřel svých zbraní.

P1110978

P1110971

Před závodem zbyla chvilka i na motivační proslov...

P1110981

P1120041

P1110987

P1120042

Relax před nedělním závodem.

P1120022

Na místě byly připraveny dvě dráhy Modrá a Červená.

Modrá dráha byla postavena spíše v otevřeném prostoru mezi pískovými valy.

P1120004

Připadala mi o něco jednodušší, sklopky nebyly příliš daleko a bylo tam větší množství 40 mm killzón.

DSCN8449

Na kolíky peklo slunce a kdo mohl, utíkal se po výstřelu schovat do stínu.

DSCN8457

Závod proběhl podle pravidel HFT Masters, kde se všechny klečáky a stojáky střílejí bez opory.

DSCN8454

20160910 101223 061

20160910 101238

Červená dráha byla lesní klasika. Tady bych chtěl smeknout klobouk před jejím architektem, protože tato trať snesla nejpřísnější parametry. Nepamatuji mnoho podobně čistě postavených tratí, kde navíc stavitel pěkně zkombinoval optické pasti, jako jsou tunelové efekty, střelba přes horizont, přechody mezi světlem a stínem. Navíc na některých stanovištích musel jít střelec na lokty nebo střílet na částečně zakryté sklopky.

IMG 20160911 115522

P1120032

20160908 100038

Jít si v krásném počasí zastřílet na perfektní trati, co může být lepšího?

20160911 090235

Svako dosáhl na 3. místo v kategorii Veteran!

20160911 090259

Aktuální vicemistr Evropy Václav Sejpka v akci.

20160911 095335

Jak je zvykem na velkých závodech - přímo na dráze bylo kontrolní stanoviště, kde byla každému závodníkovi přeměřena úsťová rychlost a ověřeno, že splňuje mezinárodní výkonový limit 16,3 joule.

20160911 115226

Sklopky byly natřeny žlutou barvou.

20160911 131405

Pozdější vítěz Richard Woods.

DSCN8469

DSCN8471

O celkovém pořadí v jednotlivých kategoriích musela rozhodnout série rozstřelů.

P1120056

DSCN8490

V Juniorech střílela Marie Kvapilová o třetí místo.

DSCN8488

V kategorii Ladies proti sobě střílely Jennie Stone z Velké Británie a Marta Růžičková z Česka.

DSCN8504

P1120059

P1120058

O celkové pořadí na místech v Open střílelo hned 6 střelců.

P1120076

P1120081

DSCN8558

DSCN8573

V kategorii Junior zvítězil po skvělém výkonu Tobiáš Dygrýn (CZ), kterého na stupně vítězů doprovodila druhá Eliška Krausová (CZ) a třetí Antek Kociolek (PL).

DSCN8616

Stupně vítězů v kategorii Recoiling byly bez české účasti. Vyhrál Rafal Zych (PL), druhý skončil Kyle Hampton (GB) a třetí Krystian Gliszczynski.

DSCN8620

V kategorii Open se rozdávaly ceny hned prvním šesti závodníkům. Závody ovládl jednoznačným výkonem Richard Woods z Velké Británie, který za oba dny ztratil pouze jediný bod. K naší velké radosti na stříbro dosáhl Václav Sejpka za Českou republiku. Bronz bral Tomasz Kocemba z Polska. O dalších třech cenách rozhodoval dlouhý rozstřel mezi šesti závodníky se stejným výsledkem. Nakonec na 4. místě skončil Andy Hope (GB), na 5. Lukasz Radaj (CZ) a 6. Dušan Mandát (CZ).

DSCN8629

Richard Woods se zároveň stal Mistrem Evropy pro rok 2016.

DSCN8643

V ostře sledované soutěži národů skončil na třetím místě team Polska s výkonem 445 bodů.

DSCN8633

A pak propukla česká radost, protože druhé místo obsadil team ve složení Jakub Vicher, Vladimír Kvapil, Dušan Mandát, Lukasz Radaj a Ladislav Pusztai! Český team dosáhl za dva dny na 455 bodů.

DSCN8638

Ovšem všichni se museli sklonit před vítěznými Angličany, kteří v soutěži národů zvítězili s 459 body.

DSCN8641

Společné foto oceněných závodníků:

DSCN8646

Obtížně hledám slova, která bych napsal na závěr, protože kdo to nezažil, tomu se to těžko popisuje. Šlo o výbornou akci v mezinárodním duchu, užili jsme si spoustu zábavy a podali jsme také výborné sportovní výkony. Celkově šlo o nejúspěšnější české vystoupení na mezinárodní scéně. V jednotlivcích máme titul vicemistra a 5 střelců v první desítce. V Juniorech jsme obsadili první dvě místa a o bronz přišli až v rozstřelu. K tomu Martě těsně uniklo zlato v Ladies, také po rozstřelu. Svatopluk Koudelka starší skončil na třetím místě mezi veterány. A i ostatní střelci mohou být na své výkony hrdí a nemusí se za nic stydět, jen účast na závodech této úrovně chce kuráž, která se jiným nedostává.

Děkuji všem za skvělou prezentaci České republiky a doufám, že příští rok se opět sejdeme na ME v HFT 2017, které se bude konat u nás v Cholticích!

PS. Děkuji Kicmisovi, Dovedovi a Orlikovi za fotky - ztratil jsem tam někde foťák.

Copyright © 2013 - 2024 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.