Fieldtarget

Česká sklopka

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Název Česká sklopka vznikl víceméně náhodou. Krátce po tom, co jsme 14. dubna 2009 uspořádali první závod, se vyrojily diskuze o tom, co to vlastně střílíme, jestli HFT nebo FT, protože pravidla byla maximálně volná a v zásadě na sklopky každý střílel jak chtěl. A tenkrát Stalker na fóru napsal něco ve smyslu: "To je fuk, co to je, ať se tomu říká třeba Česká sklopka...". No, a od té doby to byl název soutěže, která byla jakýmsi mixem mezi FT (mohlo se při střelbě sedět a libovolně nastavovat optiku) a HFT (stanoviště vyznačeno kolíkem, střílelo se s oporou, položení sklopky za 2 body).

Ceska sklopka 02a

Po čase začalo být zřejmé, že tento typ soutěže nemá budoucnost a začali jsme se věnovat čistému HFT podle pravidel WHFTA (World Hunter Field Target Association). Nicméně rozhodli jsme se udržovat tradici pravidelného organizování srazů a střeleckých závodů a dále vystupovat pod názvem Česká sklopka jako klub. Do dnešní doby (září 2015) máme na svědomí uspořádání více než sto závodů na mnoha místech po celé naší republice od Plzně až po Bohumín.

CS kolaz

Jako základní soutěže pořádáme každý rok Pohár České sklopky a Zimní pohár v HFT. Dále svou činností pomáháme i se spolupořádáním celorepublikového poháru CAFTA a mistrovství ČR. K tomu se podle možností účastníme jen jako střelci dalších desítek závodů u nás i v zahraničí včetně každoročního mistrovství světa v Anglii.

Střelecký klub Česká sklopka vyvíjí svou činnost obvykle v okolí Prahy ve Středních Čechách. Členství v klubu je neformální a vzniká prostým prohlášením. Formálně vystupujeme jako uznaný Klub CAFTA (Czech Airgun Field Target Association).

CS kolaz1

Společné foto části členů klubu na závodech Slovakia HFT Open 2016:

Ceska sklopka-009

Ceska sklopka-008

Kontaktní osoba: Jakub Vicher (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) - klidně pište jakékoliv dotazy.

Případně neváhejte položit dotaz veřejně na fóru http://forum.fieldtarget.cz/index.php nebo jako soukromou zprávu pro Kubajzz http://forum.fieldtarget.cz/memberlist.php?mode=viewprofile&u=49

Naše akce jsou otevřené komukoliv a rádi mezi sebou přivítáme nové střelce!

 

Copyright © 2013 - 2019 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Nahoru