Fieldtarget

Bohumín 20.6.2015

Ratio:  / 17
MaloBueno

V sobotu a neděli 20.-21.6.2015 se se konal tradiční mezinárodní sraz v Bohumíně v areálu firmy JSB. V rámci akce byly vypsány dva HFT závody, které se započítávaly do Česko-Polského poháru a Poháru České sklopky. Česko-Polský pohár tvoří 4 závody (2 v Česku a 2 v Polsku) a do celkového pořadí se závodníkům zapisují 3 nejlepší výsledky. Pohár České sklopky tvoří 13 závodů a do celkového pořadí se střelcům počítá 7 nejlepších výsledků.

DSC 0040

Už si nepamatuji přesně, jak vznikl nápad pořádat každý rok závody v Bohumíně, ale jisté je, že už z toho vznikla tradice. Toto byl už čtvrtý ročník této mimořádné akce, na které se setkávají lidé se zájmem o střelbu podle pravidel HFT z několika zemí. Na místě jsme přivítali početnou skupinu střelců z Polska, se kterými nás pojí dlouhodobé přátelské vztahy, stejně jako s velkou skupinou střelců ze Slovenska. S nástrahami trati po oba dny tedy bojovalo celkem 101 střelců ze tří zemí.

DSCN0131

DSCN0133

V sobotu bylo hezké počasí s teplotou kolem 20°C. Foukal vítr, ale bohumínský areál se nachází v prostoru bývalé štěrkovny pod úrovní okolního terénu, takže jeho vliv na střelbu je do značné míry omezen. Na trati bylo rozmístěno 40 sklopek, vždy po jedné na každém stanovišti. Dosažitelné maximum tedy bylo 80 bodů. Kolíky byly rozmístěny kolem celého areálu, většina sklopek byla v lese, ale značný počet jich byl i na louce ve volném prostoru.

DSCN0137

DSCN0142

DSCN0141

Sklopky byly postaveny v rozmezí vzdáleností přesně podle pravidel a s využitím možností, které poskytoval okolní terén. Často se střílelo na sklopky skryté v tmavých místech nebo zpola zakryté přírodními překážkami. Na některých místech byl střelec nucen zaujímat vyšší polohu na loktech, jinak riskoval zásah trávy, která má na let diabolky fatální vliv. Dost sklopek se střílelo na maximální vzdálenosti kolem 40 metrů.

DSCN0158

DSCN0145

Atmosféra na trati neměla chybu.

DSCN0151

DSCN0140

Po sobotním závodě a přestavbě trati zbyl čas i na tradiční setkání s přáteli od nás i ze zahraničí.

DSCN0152

Nedělní závod se konal na částečně přestavěné trati.

DSCN0155

Počasí se nám tentokrát ukázalo z té horší stránky, začátek a konec závodu nás potrápil poměrně vydatný déšť, ovšem to k HFT odjakživa patří. Jak říkal kdysi můj anglický kolega, když nás zval na golf: "Don´t care about potential rain, skin is waterproof." Ještě nikdy se u nás nestalo, že by byl závod zrušen kvůli počasí.

DSC 0033

DSC 0003

DSC 0008

Nechyběly stanoviště s povinnými polohami. V neděli se střílel 2x klečák bez opory a 2x s oporou a  2x stoják bez opory a 3x stoják s oporou.

DSC 0009

DSC 0015

DSC 0019

Sklopky fungovaly bezvadně, pískalo se výjimečně, především kvůli deštěm ztěžklým větvím, které na některých stanovištích zakryly sklopku, ale s tím si určení rozhodčí rychle poradili.

DSC 0024

DSC 0030

DSC 0012

Závod proběhl poměrně rychle, každý chtěl mít výstřel co nejdříve za sebou a nikdo nezdržoval.

DSC 0034

DSC 0049

DSC 0059

DSC 0064

DSC 0096

Po skončení závodu došlo k sečtení výsledků a ke slavnostnímu vyhlášení vítězů.

Vítězové jednotlivých kategorií si odnesli hodnotné věcné ceny, které věnovali sponzoři, firmy JSB Match Diabolo a zbrane-vzduchovky.cz. Za veškerou jejich podporu jim patří náš velký dík. Medaile nejlepším závodníkům věnovala asociace CAFTA (Czech Airgun Field Target Association), která touto formou podporuje naše střelecké kluby.

Společné foto vítězů.

DSCN0187

Detailní výsledky naleznete v tabulce níže.

2015-06-21 Bohumin

V rámci akce proběhlo i tradiční utkání mezi teamem Polska a České republiky. V sobotu se více dařilo nám, v neděli zase Polákům.