Fieldtarget

Česká sklopka

Název Česká sklopka vznikl víceméně náhodou. Krátce po tom, co jsme 14. dubna 2009 uspořádali první závod, se vyrojily diskuze o tom, co to vlastně střílíme, jestli HFT nebo FT, protože pravidla byla maximálně volná a v zásadě na sklopky každý střílel jak chtěl. A tenkrát Stalker na fóru napsal něco ve smyslu: "To je fuk, co to je, ať se tomu říká třeba Česká sklopka...". No, a od té doby to byl název soutěže, která byla jakýmsi mixem mezi FT (mohlo se při střelbě sedět a libovolně nastavovat optiku) a HFT (stanoviště vyznačeno kolíkem, střílelo se s oporou, položení sklopky za 2 body).

Po čase začalo být zřejmé, že tento typ soutěže nemá budoucnost a začali jsme se věnovat čistému HFT podle pravidel WHFTO (World Hunter Field Target Organisation). Nicméně rozhodli jsme se udržovat tradici pravidelného organizování srazů a střeleckých závodů a dále vystupovat pod názvem Česká sklopka jako klub.

Jako základní soutěže pořádáme každý rok Pohár České sklopky a Zimní pohár v HFT. Dále svou činností pomáháme i se spolupořádáním mistrovství ČR a významných mezinárodních závodů. K tomu se podle možností účastníme jen jako střelci dalších desítek závodů u nás i v zahraničí.

Střelecký klub Česká sklopka vyvíjí svou činnost obvykle v okolí Prahy ve Středních Čechách. Členství v klubu je neformální a vzniká prostým prohlášením. Formálně vystupujeme jako uznaný Klub CAFTA (Czech Airgun Field Target Association).

 

Jak začít s HFT

Aktuality

Členové klubu

Akce minulé

Kdo jsme?

Akce plánované

Fotogalerie

Kontakty

   
   

No hay artículos en esta categoría. Si se muestran las subcategorías en esta página, puede que contengan artículos.

Copyright © 2013 - 2024 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Nahoru