Fieldtarget

Bohumín 18.6.2016

User Rating:  / 6
PoorBest

O víkendu 18.-19.6.2016 proběhlo tradiční setkání vzduchovkářů v Bohumíně. HFT závod započítávaný do seriálu Česko-Polského poháru se opět těšil velkému zájmu a zaznamenali jsme na něm účast střelců ze tří zemí. Celá akce se konala v areálu známého výrobce diabolek firmy JSB Match Diabolo.

DSCN4010

Počasí vyšlo naprosto perfektně, teplota se po oba dny přes den šplhala k tropické třicítce a po celou dobu příjemně foukal slabý vítr.

Značná část účastníků dorazila už v pátek před závodem.

DSCN3904

DSCN3905

Nedílnou součástí bohumínského srazu je velmi dobře zásobený bar s ochotnou obsluhou, celkem za víkend padly 4 sudy piva.

DSCN3906

DSCN3907

DSCN3914

V sobotu ráno měli zájemci možnost si prohlédnout výrobu diabolek spojenou s odborným výkladem.

DSCN3919

Krátce po jedenácté hodině se všichni střelci zúčastnili společného focení spolu s nezbytným poučením o bezpečnosti a pravidlech.

DSCN3922

Na každý den byla připravena jiná trať na 30 sklopek po jedné na každém stanovišti.

DSCN3925

DSCN3926

K vidění byla i nějaká ta vojenská technika (OT-64 Skot).

DSCN3924

Kolíky na začátku trati jsme vytáhli od lesa na louku dál než obvykle. Umožnilo to postavit několik dost zajímavých stanovišť se střelbou na loktech.

DSCN3923

DSCN3927

Sklopky byly často blíže než je dáváme obvykle a mnoho závodníků je přestřelilo. Včetně mě.

DSCN3929

DSCN3930

DSCN3931

Přímo na trati bylo zařazeno kontrolní stanoviště, kde byla každému závodníkovi přeměřena úsťová rychlost na novém chronometru Mk3, který nám věnoval sponzor firma Airchrony.

DSCN3935

DSCN3936-001

DSCN3937

DSCN3968

Účast byla skutečně mezinárodní a atmosféra na trati jako obvykle neměla chybu.

DSCN3939

DSCN3965

Závod se vyznačoval vysokým počtem tzv. koleček, což je sklopka s minimálním okrajem, u které střelcům hrozí zvýšená pravděpodobnost zapsání nuly do karty za celkové minutí sklopky.

DSCN4007

DSCN3966

Sobotní i nedělní závod se konal podle pravidel HFT Masters, které budou platit také na Mistrovství Evropy 2016.

DSCN3967

Všechny povinné polohy (3 x klek, 3 x stoj) byly bez opory a součet jejich vzdáleností nepřesáhl 75 yardů.

DSCN3970

Po závodě proběhl pravý vzduchovkářský sraz - zábava lidí, které spojuje stejný koníček.

DSCN3944

Své stánky na místě postavili naši sponzoři - firmy JSB Match Diabolo a Zbrane-vzduchovky.cz.

DSCN3941

Ve střelnici JSB se střílelo na růže a za přestřelené špejle si každý odnesl nějaký ten dárek (čepici, šálu, tričko atd...)

DSCN3951

DSCN3952

DSCN3953

DSCN3955

DSCN3943

To u stánku zbraní-vzduchovek si mohl každý vyzkoušet střelbu z pistolí na otočné terče.

DSCN3942

DSCN3945

DSCN3948

DSCN3949

DSCN3950

Po střelbě se hodí něco vypít. A tady byl největší atrakcí Jágrmajstrovar od zbraní-vzduchovek.

DSCN3957

DSCN3956

DSCN3962

DSCN3963

V sobotu byl na oběd i na večeři guláš a v neděli byl na oběd řízek s bramborovým salátem. Jídla bylo tolik, že se ani nesnědlo.

DSCN3971

Po sečtení sobotních a nedělních výsledků se ukázalo, že v kategoriích Ladies a Open musí o prvním místě rozhodnout rozstřel.

DSCN3972

DSCN3974

DSCN3975

V kategorii Ladies pro sebe po rozstřelu získala zlatou medaili Marta Růžičková před stříbrnou Simonou Hulačovou a bronzovou Martinou Krausovou.

DSCN3976

DSCN3979

V kategorii Open proběhl dramatický rozstřel, kdy se rozhodovalo až v druhém kole systémem rychlé smrti a první místo vystřílel Krzysztof Siuda před Vladimírem Kvapilem a Bartolomiejem Licholatem.

DSCN3980

Kategorii Recoiling vyhrál Miroslav Zajíček před Adamem Hyskou a Ondrou Kramolišem.

Kategorii Junior tentokrát ovládla velmi dobrým výkonem Marie Kvapilová, následovaná Tobiášem Dygrýnem a Dominikem Šimíčkem.

Vítěz závodu získal hlavní cenu pušku Air Arms Prosport, kterou věnoval sponzor firma JSB.

DSCN4002

Společné foto vítězů.

DSCN4004

Na závěr bych velmi rád poděkoval sponzorům JSB, zbrane-vzduchovky.cz a AirChrony za skvělou podporu, které se nám od nich dostalo a všem účastníkům za perfektní společnost a výbornou zábavu po celý víkend. Zvláštní poděkování patří všem, kdo se podíleli na přípravě a úklidu trati a Frotemedvědovi za online výsledky. Těším se příští rok!

Celkové a detailní výsledky naleznete v tabulkách níže.