Fieldtarget

Duszniki 28.2.2016

User Rating:  / 0
PoorBest

V neděli 28.2.2016 jsme opět vyrazili na závody do Polska. Tentokrát na akci pořádanou klubem Beaver v lázeňském městečku Duszniki, prakticky vzdušnou čarou několik set metrů od hranic. Závody jsme s Martou pojali jako rodinný výlet, na místě jsme se setkali s Jirkou Fouskem, který tam přijel už o den dříve a s dalšími našimi střelci Svakem, Bedrošem a Palongem. Zastřílet si přijel i Duszko, který to tam měl za rohem, jenom asi 60 km.

DSCN2448

Počasí nám přálo, byl to takový typický den, kdy zima ještě neví jestli už má brzy přijít jaro. Tedy ráno bylo lehce pod nulou a přes den se začalo trochu oteplovat, ale zase ne moc, aby neroztál sněhový poprašek v lese, ale zase dost, abychom si užili bahno, když roztaje sněhová krusta na povrchu země.

Dočkali jsme se velmi přátelského přivítání, ostatně se střelci z Beaver klubu se často setkáváme na závodech u nás. Především Orlik s Bartkem nechybí snad na žádném závodě.

Zero range bylo na lyžařském svahu s vlekem, v zimě to tam musí být pěkná lyžovačka.

DSCN2446

Trať na 30 sklopek byla situována do okolí místního potoka, většina terčů se střílela přes potok do protějšího svahu.

DSCN2447

Trať byla zdánlivě jednoduchá, ale nebylo tomu tak, problémy nám dělaly neznámé sklopky na střední vzdálenosti. Nějak jsme si v poslední době zvykli střílet na maxima, o to víc dokážou závodníky nepříjemně překvapit sklopky na 30-35m.

DSCN2449

DSCN2450

Jirka Fousek zahájil další kolo výměn pušek a momentálně střílí zase Waltherem (už asi třetím).

DSCN2451

Klečák byl pod poměrně strmým úhlem nahoru. Škoda, že na trati chyběl stoják s oporou, jinak tam byly povinné polohy všechny. Těžký byl hlavně klek s oporou na 25mm KZ na maximální vzdálenost vylepšený stébly trávy a větvičkami, takže šel střílet jenom z pravé strany.

DSCN2453

DSCN2454

DSCN2455

Po závodě se Duszko s Bedrošem vrhli do vody, Bedroš chtěl i šampón, který jsme však bohužel nikdo neměli...

DSCN2456

DSCN2457

Takto dopadl hardcore střelec Svako, pro kterého je střelecká podložka sprosté slovo. Nicméně na dobré náladě mu to nijak neubralo.

DSCN2458

Přes několik těžko pochopitelných chyb jsem se k mému překvapení dostal do rozstřelu o první místo.

DSCN2460

DSCN2461

DSCN2462

DSCN2463

DSCN2466

DSCN2464

Podařilo se mi trefit stoják i klečák všemi ranami, čímž jsem Orlikovi oplatil porážku z loňských Choltic. :)

DSCN2465

Marta vyhrála v ženské kategori výkonem, s kterým by šla v kategorii Open do rozstřelu o třetí místo.

DSCN2467

DSCN2468

DSCN2471

DSCN2472

DSCN2473

DSCN2475

Po závodě nás v nedaleké restauraci čekal chutný společný oběd, který každému přišel velmi vhod.