Fieldtarget

Česká sklopka

Název Česká sklopka vznikl víceméně náhodou. Krátce po tom, co jsme 14. dubna 2009 uspořádali první závod, se vyrojily diskuze o tom, co to vlastně střílíme, jestli HFT nebo FT, protože pravidla byla maximálně volná a v zásadě na sklopky každý střílel jak chtěl. A tenkrát Stalker na fóru napsal něco ve smyslu: "To je fuk, co to je, ať se tomu říká třeba Česká sklopka...". No, a od té doby to byl název soutěže, která byla jakýmsi mixem mezi FT (mohlo se při střelbě sedět a libovolně nastavovat optiku) a HFT (stanoviště vyznačeno kolíkem, střílelo se s oporou, položení sklopky za 2 body).

Po čase začalo být zřejmé, že tento typ soutěže nemá budoucnost a začali jsme se věnovat čistému HFT podle pravidel WHFTO (World Hunter Field Target Organisation). Nicméně rozhodli jsme se udržovat tradici pravidelného organizování srazů a střeleckých závodů a dále vystupovat pod názvem Česká sklopka jako klub.

Jako základní soutěže pořádáme každý rok Pohár České sklopky a Zimní pohár v HFT. Dále svou činností pomáháme i se spolupořádáním mistrovství ČR a významných mezinárodních závodů. K tomu se podle možností účastníme jen jako střelci dalších desítek závodů u nás i v zahraničí.

Střelecký klub Česká sklopka vyvíjí svou činnost obvykle v okolí Prahy ve Středních Čechách. Členství v klubu je neformální a vzniká prostým prohlášením. Formálně vystupujeme jako uznaný Klub CAFTA (Czech Airgun Field Target Association).

 

Jak začít s HFT

Aktuality

Členové klubu

Akce minulé

Kdo jsme?

Akce plánované

Fotogalerie

Kontakty

   
   

В данной категории нет материалов.

Copyright © 2013 - 2024 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Nahoru