Fieldtarget

Slovakia HFT Open 2016

Ratio:  / 2
MaloBueno

Otevřené mistrovství Slovenska v HFT patří k akcím, které si tradičně nenecháváme uniknout a má pevné místo i v našem kalendáři. Vždy se jedná o skvěle připravenou akci v překrásném horském prostředí městečka Skýcov. A ani tentokrát tomu nebylo jinak.

DSC00377

Z Česka vyjelo 22 střelců a střelkyň, kteří se o víkendu 22.-23. října 2016 zúčastnili otevřeného mistrovství Slovenska v HFT ve všech čtyřech vypsaných kategoriích (Open, Ladies, Springer a Junior).

DSC00402

Na louce střelce čekalo luxusní Zero range.

DSC00357

A v přilehlém lese byly pro nás připraveny dvě dráhy, každá na 50 sklopek po dvou na stanovišti.

DSC00359

Zelená trať byla více zaměřena na střelbu pod úhlem směrem dolů.

DSC00361

DSC00363

DSC00365

Trať byla tradičně náročná, co se týká střeleckých poloh.

DSC00366

DSC00367

Sjezdu z kopce dolů občas bránil jenom kolík.

DSC00368

DSC00369

DSC00370

Střelci museli neustále dávat pozor a dobře přemýšlet jak vystřelit, jelikož dráha diabolky často vedla těsně kolem větví, kamenů a dalších překážek, takže zapsat si nulu za celkové minutí sklopky nebyl zase takový problém.

DSC00371

DSC00372

DSC00374

Samozřejmě nechyběly povinné polohy v kleče a v stoje.

DSC00375

Celou sobotu bylo nádherné podzimní počasí.

DSC00376

Jak je zvykem na velkých závodech, přímo na trati bylo kontrolní stnoviště, kde byla střelcům přeměřena úsťová rychlost.

DSC00378

Na kraji zelené tratě silně foukalo a zároveň tam byly velké vzdálenosti, tam jsem to pětkrát pocinkal.

DSC00379

Hru barev v podzimním lese jsem fotil už vloni, ale ani letos jsem neodolal...

DSC00380

DSC00381

K přednostem Skýcova patří příjemné zázemí s chutným jídlem.

DSC00388

Celý víkend s námi natáčel tříčlenný profesionální team propagační videa a další materiály, tak jsem zvědavý, co z toho nakonec výjde.

DSC00391

DSC00394

DSC00396

DSC00398

Aby bylo přímo na trati pro  střelce připraveno teplé občerstvení s kávovarem, to si snad ani nepamatuju.

DSC00399

DSC00401

Nedělní bílá trať byla zaměřena spíše na větší vzdálenosti, jinak ale také nechybělo ani pár solidních úhlů.

DSC00403

DSC00404

Výsledkově jsme byli velmi úspěšní. V kategorii juniorů jsme obsadili první tři místa, když vyhrála Anna Klimešová a o druhé místo se rozstřelovala Eliška Krausová s Marii Kvapilovou.

DSC00411

V Ladies české závodnice braly první dvě místa díky zlaté Martině Krausové (CZ) a stříbrné Martě Růžičkové (CZ), které na stupně vítězů doprovodila po  rozstřelu domácí závodnice Andrea Žipajová (SK).

DSC00413

Kategorii Springer si mezi sebe rozdělil první István Fejes Tóth (HU) a druhé místo vybojoval v rozstřelu domácí Vladimír Balaj (SK) před Ferencem Tóthem (HU).

DSC00414

Kategorii Open jednoznačně ovládli čeští závodníci (brali jsme prvních 5 míst). Zlato získal s celkovým výsledkem 189 bodů Jakub Vicher před stříbrným Ladislavem Pustaiem (187 bodů) a bronzovým Vladimírem Kvapilem (186 bodů).

DSC00417

Ve Skýcově se ve dvou dnech ve vynikající atmosféře utkali závodníci ze čtyř zemí. Prostředí, dráhy a úroveň organizace byly pravou oslavou tohoto sportu, prostě reklama na HFT. Chtěl bych tímto velmi poděkovat za pozvání a blahopřát organizátorům k příkladnému zvládnutí akce tohoto typu, zvlášť když dobře víme, že na Slovensku se věnují spíše střelbě podle pravidel FT. Snad se příští rok opět zase sejdeme!