Fieldtarget

Lipová 23.4.2016 - Pohár CAFTA

User Rating:  / 5
PoorBest

V sobotu 23. dubna 2016 proběhlo v Lipové 1. kolo Poháru CAFTA 2016, které uspořádal Drozdovsko-Lipovský kartel (DLK). Celý pohárový seriál tvoří 6 závodů, které pořádají jednotlivé CAFTA kluby po celé republice. Do celkového pořadí se závodníkům počítají 4 nejlepší výsledky. První tři závodníci v celkovém hodnocení si automaticky zajistí místo v reprezentačním teamu pro následující rok.

DSCN3389

Počasí nám přálo, foukal slabý vítr a teplota se pohybovala kolem 13°C. Závod se konal podle závazných propozic pro HFT závody Poháru CAFTA a MČR a podle pravidel HFT.

DSCN3364

DSCN3365

DSCN3367

Po společné fotografii proběhlo poučení o pravidlech a bezpečnosti a účastníci byli seznámeni s organizačními pokyny.

DSCN3388

Trať byla postavena ve stále více se prosazujícím formátu na 30 stanovišť po jedné sklopce, který je střelecky podstatně náročnější než dříve obvyklý 20x2.

DSCN3387

DSCN3370

Necelá polovina sklopek byla rozmístěna na louce. Vesměs všechny bylo nutné střílet z vysoké pozice na loktech.

DSCN3369

Nechyběly ani povinné polohy, přesně v souladu s pravidly.

DSCN3371

Zbylá část stanovišť se nacházela v přilehlém lese.

DSCN3372

DSCN3373

Na kraji lesy bylo umístěno kontrolní stanoviště se střeleckým chronometrem, na kterém byla každému závodníkovi přeměřena jeho zbraň, zda splňuje přípustné parametry dle zákona a pravidel HFT.

DSCN3374

DSCN3376

DSCN3377

DSCN3378

DSCN3379

Vzhledem k roční době byl les ještě bez listí, takže cíle byly dobře viditelné a velmi nápaditě rozmístěné. Sklopky v lese nebyly na maximálních vzdálenostech, ale o to víc to střelce mátlo. Dráha letu diabolky často vedla v těsné blízkosti okolních stromů, což ztěžovalo odhad vzdálenosti. Celkově šlo o velmi pěkně a pečlivě postavenou trať, která by mohla být pro mnohé závody vzorem. Abychom se však mohli dále zlepšovat, tak uvedu i drobnou kritiku - jako negativum bych viděl stanoviště s klekem a stojem bez opory hned vedle sebe, poloha na loktech byla na pár pozicích pro juniory dost vysoká a občas mi přišly některé kolíky dost blízko vedle sebe, koncepce 30x1 je prostě náročnější na délku tratě.

DSCN3380

DSCN3381

Jeden z kleků s oporou byl už podle nových pravidel, tedy pro 40-45mm killzónu až do vzdálenosti 37 metrů.

DSCN3383

DSCN3384

V lese prakticky nefoukalo.

DSCN3385

DSCN3386

DSCN3391

Po závodě jsme se odebrali do restaurace na fotbalovém hřišti, kde byl pro účastníky připraven oběd.

DSCN3392

Po obědě následoval rozstřel o třetí místo v kategorii Open a pak vyhlášení výsledků a předání medailí v jednotlivých kategoriích.

DSCN3396

DSCN3397

DSCN3400

Detailní výsledky naleznete v přiložené tabulce:

Pohar1 CAFTA2016 Lipova Po vyhlášení výsledků proběhlo losování tomboly od sponzorů. Hlavní cenu, pistoli SPA700, kterou věnoval provozovatel eshopu zbrane-vzduchovky.cz si odnesl Lui a ostatní účastníci si odnesli další pěkné ceny od sponzorů: Akord Lipová, Hanácké železárny Prostějov, pan Pavel Havelka, hotel Clarion Olomouc, obec Lipová a ZD Lipová.

DSCN3398

Všem sponzorům velmi děkujeme za podporu a všem šťastným výhercům gratulujeme!

DSCN3401

Večer, když se setmělo, vyrazila část střelců na noční závod.

DSCN3402

Pořadí na prvních 3 místech bylo 1. Vladimír Kvapil, 2. Olda Šimčík, 3. Ivana Kremláčková.

DSCN3403

Střelci, kteří zůstali přes noc, si v neděli prošli trať ještě jednou. Především si mohli vyzkoušet, kde udělali předešlý den chybu a změřili vzdálenosti sklopek, což byl především vynikající trénink. Zatrénovat si na opravdové závodní trati se nepovede zase tak často.

DSCN3409

DSCN3410

DSCN3411

Ještě sem dám pár fotek účastníků, kteří dorazili už v pátek, den před závodem.

DSCN3338

Je to jenom výběr, některé sem radši nedám. :)

DSCN3342

DSCN3352

Noční cesta přes les do penzionu nebyla bez obtíží, ale dorazili jsme v pořádku.

DSCN3356

DSCN3359

Snídaně byly perfektní.

DSCN3363

Závěrem bych chtěl velmi poděkovat celému klubu DLK za přípravu a organizaci akce. Celé první kolo bylo skvělou propagací CAFTA a perfektní akcí, která přitáhla k HFT střelbě spoustu nových lidí, někteří z nich dokonce přímo na místě také vstoupili do našeho spolku. Doufám, že další kola budou pokračovat v podobném duchu.

Ještě jednou díky všem za organizaci i za účast!

Copyright © 2013 - 2024 Fieldtarget.cz. Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.